hubnuti tipy

Za svá dlouhá léta diet a snahy o zdravý životní styl jsem narazila na leccos. Mám pro vás tipy na nejlepší knihy, aplikace a přípravky, které vám na vaší cestě pomůžou a nebudou z vás jen zbytečně tahat peníze.

Zmapovat své návyky

Aplikace pro počítání kalorií

Já se od počítání kalorií snad konečně osvobodila, ale pokud jste to nikdy ani nezkusili, začněte tady. Možná vás totiž překvapí, kolik kalorií zkonzumujete, když jíte „dietní jídlo.”

Česká aplikace Kalorické tabulky je zdarma, ale můžete si připlatit 99 Kč měsíčně za prémiové funkce. Funguje na webu i v mobilu a obsahuje obrovské spektrum českých potravin. Což je unikát. Je jednoduchá, rychlá a praktická. Pokud si chcete zaznamenávat jídlo, nehledejte drahé zahraniční akce.

Já si teď od kalorických tabulek koupila i tento praktický talíř. Pomůže člověku s vizuálním odhadem velikosti ideální porce.

Aplikace pro sledování jídla

Pokud chcete pouze zmapovat své návyky a zapisovat si, co jste snědli, doporučuji naprosto jednuchý Food Tracker. Zapisujete si v něm i léky, cvičení a nenutí žádné zbytečné funkce navíc.

Sledování pokroků

hubnutí tipy

Nejlepší motivace při hubnutí je vidět pokrok v akci.

Pro sledování pokroků doporučuji aplikaci Body Measurement Tracker. Je zdarma, můžete zde sledovat všechny možné parametry, vložit a porovnávat fotografie. Na rozdíl od jiných podobných aplikací je jednoduchá a necpe žádné zbytečné funkce navíc.

Cvičení a workouty

A když jde o cvičení, pokud aspoň trochu vládnete angličtinou, mrkněte na Fitness Blender.

Fitness Blender nabízí videa zdarma na svém YouTube kanálu, která jsou skvěle zpracovaná. Na obrazovce kromě cvičící a povídající paní vidíte jasně, kolik času zbývá v daném intervalu nebo v celém workoutu a ke konci daného intervalu také malé video následujícího cviku. Což je nezaplacení. Nesnáším videa, kde někdo cvičí, a až když skončí interval, začne vysvětlovat slovně, co se bude cvičit dál.

Fitness Blender nabízí na svých strankách také kalendář, kam si workouty zapisujete, několik cvičebních programů zdarma a několik placených. Nebo všechny za členský poplatek 9 dolarů měsíčně, což je dle mého názoru za tuto skvělou službu skvělá cena.

Jen na jednu věc si dejte pozor. Když Kelly provádí mrtvé tahy, dělá je špatně. Než se do nich pustíte, najděte si video s mrtvými tahy od nějakého fitness trenéra. Ale to je jediný detail, který můžu Fitness Blenderu za těch šest let, co s nimi cvičím, vyčíst.

A pokud máte doma holčičku, vřele doporučuji videa na kanálu Kyra Pro. Skvělé taneční workouty na písničky z pohádek mi zachránily nejedno odpoledne.

Kde kupovat dietní jídlo

hubnutí tipy

Už jednou jsem psala o tom, že nemáte dát na mýty o hubnutí a máte jíst skutečné jídlo. Ale kde takové skutečné jídlo, které se hodí do dietního a zdravého jídelníčku koupit?

Nabízím několik tipů, které se mi osvědčily:

Děkuji za pozornost a doufám, že jsem některým dietářům dala zase trochu inspirace ne do hubnutí, ale spíš do života.

Řecký eshop

Kvalitní olivové oleje, oleje na smažení bez toxinů, olivy k svačině, kvalitní pasírovaná rajčata. A to za cenu, za jakou koupíte ty stejné potraviny (když vybíráte vyšší třídu) v supermatketu.

Ale přitom je ta kvalita nesrovnatelná. Tak tady nakupuji moc ráda.

Čaje na hubnutí

Čaje na hubnutí nepotřebujete.

Ale na Manucafé mají jeden, který mi dietu skvěle doplňovat a hlavně nádherně voní a chutná a neobsahuje kofein.

Dál tady najdete spoustu čajů tak dobrých, že vám pomohou nahradit večerní rituál s čokoládou pitím čaje. Navíc tam mají obrovský výběr bylinek, takže si namícháte čaj, jaký chcete.

Sušené maso

Když jde o zdravou výživu, nedám dopustit na sušené maso.

Nejlepší svačinku na světě plnou bílkovin, nízkokalorickou, která zasytí.

Oříšky a sušené ovoce

Bez ořechů a sušeného ovoce se neobejdete, pokud milujete jídlo a chcete jíst zdravě a hubnout.

Veselá veverka nabízí nejlepší ceny a výběr.

Doplňky stravy

Když jde o doplňky stravy, nenechte se napálit a nekupujte předraženou moč.

Jediné, co skutečně vašemu tělu pomůže rychleji spalovat a přitom budovat svaly, je karnitin.

A ten seženete skutečně levně třeba v lékárně.

Tak to je pro dnešek vše a držím palce, vím, že je to boj.

Líbil se vám článek? Sdílejte. Uděláte u Toníčků radost.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email