Někdo si možná nedovede představit, jaké to je s dítětem. Pokud máte doma kočku, už máte alespoň trochu ponětí. Jakožto majitel kočky i dítěte jsem totiž za ten poslední rok vysledovala mnoho podobností. Věřím tomu, že jistou shodu mezi svým potomkem a domácím mazlíčkem najde také majitel psa, králíka, křečka nebo akvarijní rybičky. Já mám ale doma kocoura a zde jsou ty slíbené shodné body:

1. Hledání věcí pod skříní

Každý kočkomil si jistě vybaví tu chvíli, kdy odstrčí gauč a nalezne desítky ztracených myšek, míčků a dalších drobností- včetně svých klíčů od auta, propisek a víček od lahví, které kočka se samozřejmostí sobě vlastní považuje za svou hračku.

Dnes jsem hledala chybějící dílek Dupla. Vlezla jsem pod skříň a tam jsem našla dlouho pohřešované autíčko, chrastítko, ale také Nasivin sprej a víčko od opalovacího krému. A jako bonus k tomu jednu kocourovu pískací myš…

2. Chci jen to tvoje jídlo

Dítě stejně jako kočka velmi často opovrhne svým vlastním jídlem a jen co spatří váš chleba

připravený k svačině, začne plakat hlady…

3. Ted’ ne!

Když se chcete s kočkou mazlit, máte smůlu. Kočka se chce mazlit ve chvíli, kdy máte nejvíc práce, a pokud tuto její potřebu ignorujete, zalehne vám počítač nebo vleze do pračky. Toník je v podstatě stejný. Když si s ním chci hrát, odjede s autíčkem někam pryč. Jakmile svou snahu rozvíjet ho vzdám a sednu k počítači, přiřítí se a sápe se po myši, po klávesnici a po mě.

dítětem a kočkou

4. Nemám rád zavřené dveře

Toník si rád hraje s dveřmi. Někdy mě zavře ve spižírně nebo sám sebe v ložnici a hrozně se tomu chechtá. Ale nesmí se stát, že dveře zůstanou zavřené. Logika zavřených dveří je o tom, že on je zavře a maminka je vzápětí otevře. Když pak maminka naschvál zavře koupelnu, aby autíčko neskončilo v záchodě, nebo se odváží té neslýchanosti, jako že se sama zavře na záchodě, dá Toník najevo svou nelibost. Kočky nemají rády zavřené dveře, a vůbec nejde o to, že by jimi chtěli někam jít, jen prostě mají rády, když jsou dveře otevřené.

To jsou zatím všechny podobnosti, jaké jsem vysledovala. Jsem si celkem vědomá toho, že jen pár let je vzdálená realita, kdy bude Toník zcela stejný jako kočka.

Náš kocour totiž také celou noc pobíhá, doma se jen dohadujeme o tom, kde až byl, uvažujeme, že mu nasadíme GPS sledovací obojek. A domů se chodí jen vyspat a najíst…