Lidi, víte, co to jsou narozeniny? Já už jo, už jsem jedny měl. Tak já vám to řeknu. To je taková party, kam přijede spoustu lidí.

K nám přijela široká rodina, babi přišla dřív, šla se mnou na nákup, aby máma mohla uklízet. To byla sranda, babi neumí s kočárem moc nakupovat. Navíc šla do cukrárny pro dorty a paní mi dala kornoutek. Máma pak fňukala, že chtěla být u toho, až dostanu svůj první kornoutek. Ale ono stačilo mě do té cukrárny vzít, ne? Ona furt drží nějaké diety, tak se nemůže divit, že není u toho, když dostanu první kornout, že…

Potom jsem šel spát a co se dělo, nevím. Tipnul bych si, že máma zase uklízela nebo něco připravovala. Když jsem se vzbudil, už tu bylo spoustu lidí. Všichni na mě dělali ,,aaach”. To já chápu, já jsem roztomilý, ale já měl práci. Popadl jsem autíčko a šel jezdit po bytě. Oni ti dospěláci stejně nevypadali, že jsou tady kvůli mě. Pak si začali cinkat skleničkama a připíjet na moje zdraví.

Ale nechali mě v klidu, dál jsem vesele jezdil s autíčkem. Jenže pak to začalo. Máma mě vzala do náručí, byla taková celá naměkko, na dortu hořela svíčka a že ji jako sfoukneme… copak já vím, jak se to dělá?

první narozeniny

Tak to udělala máma za mě, ale musel jsem držet, než se svíčka čtyřikrát zapálila a zfoukla, protože pět foťáků si mě u toho chtělo vyfotit. Potom jsem dostal dárečky. První dárek byl supr hasičák, co zpívá. Tak jsem s ním chtěl jít jezdit, ale prý nééé, že si mám rozbalit další dárky. Tak to jsem se vztekal, navíc když druhý dárek byla pastelka, kterou mě stejně nenechali malovat po podlaze.

Pak jsem rozbalil další dárek, to byla taková strašně krásná kostka, která zpívá, hraje, počítá a spoustu dalších věcí. Byl jsem úplně nadšený, ale prý ať si jdu rozbalit něco dalšího. Tak to už jsem protestoval, že jako narozeniny jsou na nic, když mi vždycky ty hračky seberou.

první narozeniny

Ale pak mi dala máma dort, takový speciálně pro mě, to mi chutnalo a šli jsme na procházku. 

Vozila mě sestřenka, dali mě na klouzačku, na houpačku, lezl jsem si po písku a tunelem, bylo to moc fajn. Cestou domů už jsem toho měl plný brejle… doma jsem sice měl od mámy nachystanou večeři, ale byly to nějaké moc fancy jednohubky s rajčetem a bazalkou, které se strašně blbě kousaly a já už na to neměl. Když mě dali do postýlky, byl jsem úplně na odpis.

první narozeniny

Nevím, nevím, jestli je to takový odvaz mit narozeniny, ale naši vypadali, že se jim to hrozně líbí, tak kvůli nim to asi přežiju i za rok, no… Když jsem se před rokem narodil taky jsem to tady vzal na milost kvůli nim a taky to tady nakonec není tak zlé.

Tak třeba příští narozeniny si užiju i já.