Maminka je toho názoru, že není lepší způsob, jak zabavit roční dítě, než nechat ho dělat to, co dělá rodič. Já docela souhlasím. Občas máma vaří, já jí u toho sleduji a když se začnu nudit, ona začne zpívat a dělat na mě opičky a já se směju. Občas mi takhle dá něco na hraní. To oranžové sítko na těstoviny je mnohem lepší než všichni moji edukativní plyšáci. Proč?

1. Vybral jsem si ho z toho šuplíku SAM. (Ale proč máma tak vyšilovala, když jsem si jednou vybral tu hezkou stříbrnou a blýskavou věc, to nechápu…)

2. Hrála si s tím předtím máma, takže je to o moc víc cool než moje hračky. Dospělí totiž na rozdíl od nás miminek můžou všechno. Nikdo jim nebere věci, se kterýma si chtějí hrát. Pochybuju, že by si na hraní vybrali něco, s čím není sranda.

3. Někdy mi to máma vezme a pak s tím dělá super zajímavé věci… strašně se těším, až s tím tyhle věci budu taky dělat… třeba ten trik s vodou, ze které se kouřilo, byl moc hezký.

jak zabavit roční dítě

Jak zabavit roční dítě?

Obecně si myslím, že by se máma nudila, kdybych tam nebyl a neposlouchal to její poučování. I když možná ne. V kuchyni je totiž taková zvláštní televize. Máma se na ní dívá jenom občas, ale já na ní vydržím civět dlouhé minuty. Žlutě svítí, dělá ,,húúúú” a jde dokonce otevřít a ty hezké věci se z ní dají vyndat. (Tedy funkce, kterou ty ostatní telky nemají…) Ale koukat se na to, jak si máma hraje, mě dlouho nebaví. Docela se divím, že ona u toho vydrží tak dlouho. Teď když už jsem ale velký kluk a oficiálně jsem vyrostl z kojeneckého do batolecího věku, tak jsem převzal hned tři důležité úkoly v domácnosti.

1. Máma mě učí spustit robotický vysavač. Důležitě pak na něj koukám a kontroluju, jak uklízí.

2. Co neuklidil, to uklidím já. Ve vytírání podlahy vlastním oblečením jsem přeborník.

3. Máma si tuhle stěžovala, že táta si svoje hromádky věcí na zemi nikdy neuklidí. Tak jsem se do toho pustil a rozbordelil jsem to tam natolik, aby si to musel uklidit.

No, to je zatím všechno, co zvládnu. Tak doufám, že mi časem někdo přidělí další důležité úkoly!